top of page
  • Writer's pictureMaciej Fink-Finowicki

PlantPorn FlowerShock

21.05.2022

Zachwycająca wystawa orchidei, bonsai, sukulentów i roślin owadożernych na PGE Narodowy. Bardzo dobrze przygotowane wydarzenie organizowane przez CocaFlora i FlowerShock.

Kwiaty cudownie ułożone, wyglądały jak w środowisku naturalnym, dobrze doświetlone i nawilżone. Bonsai gustownie wyeksponowane. Możliwość zakupu roślin na miejscu po korzystnych cenach. Zabrakło mi troszkę więcej tablic informacyjnych. No i magnesów nie mogłem kupić, ale to furda. Były atrakcje dla najmłodszych i wykłady dla wyjadaczy. Całość zajęła mi nieśpieszne 3h co za cenę 50 dukatów uważam za dobry deal. ;)

Obraz mówi za 1000 słów, więc bez zbędnego wielosłowia zapraszam do kalejdoskopu... SUKULENTY: może i wyglądają na łatwe w hodowli, ale nierzadko trzeba czekać kilka lat zanim zakwitną, czasem tylko na jeden dzień...

ORCHIDEE: piękne, egzotyczne, ale niezwykle trudne w hodowli - może je zabić zły nastrój właściciela lub nawet nieodpowiednia dla nich muzyka, nie wspominając o nieprawidłowym podłożu, nawodnieniu czy nasłonecznieniu. Tylko dla ekspertów. Na 3-cim zdjęciu modelka w sukni z żywych kwiatów (!)

BONSAI: dostojeństwo i benedyktyńska cierpliwość. Sosna na pierwszym zdjęciu ma 40 lat...

OWADOŻERNE: okres fascynacji tymi niezwykłymi tworami mam już za sobą, z powodzeniem hodowałem muchołówkę i rosiczkę u siebie na parapecie. Jeśli jadły jakieś owady, to były niezwykle dyskretne. Niemniej jednak drapieżność tych roślin wciąż działa na wyobraźnię. Kapturnice, muchołówki, dzbaneczniki, rosiczki, tłustosze: każdy reprezentuje inny styl wabienia i polowania.

a na koniec mały ogród w słoju, dla wyjątkowo leniwych:

Polecam. Wystawa jeździ po całej Polsce :)


169 views1 comment

Related Posts

See All

1 commento


krzysztof.finowicki
23 mag 2022

świetne "portrety", zwłaszcza zbliżenia...!

Mi piace
IMG_5149_edited.jpg

Cześć! Dzięki, że tu jesteś! Dobrze Cię widzieć!

bottom of page