top of page
  • Writer's pictureMaciej Fink-Finowicki

Sauna Wisła - miodzio!

08.02.2022

Port Czerniakowski gości od listopada Saunę Wisła - zajefajną banię z oknem panoramicznym na basen portowy. Jak masz szczęście, możesz podziwiać mewy, kormorany i nurogęsi podczas śniadaniowych połowów, są dosłownie na wyciągnięcie ręki, kilka metrów od szyby! Brakuje tylko "czytała Krystyna Czubówna" w tle!

Warto być tu rano, spektakularne są bowiem wschody słońca, kiedy promienie przebijają się przez drzewa i omiatają wody Wisły.

Obiekt jest doinwestowany, wszystko nowe i ładnie śmiga. Sauna infrared rozpędza się do 90-kilku stopni. Pojemność sauny to 8 osób ze względu na ograniczenia rejestracyjne barki, na której jest osadzona, ale teoretycznie swobodnie zmieści się tu i tuzin gości. Jak więc widać jest przestronnie. Na dachu sauny jest taras z leżakami do odpoczynku (teraz raczej dla harcorów), a obok jest niewielka balia z zimną wodą do chłodzenia. W ramach spaceru na ochłonięcie można się też przejść po pływającym molo. Obok stoją barki mieszkalne - ciekawa alternatywa dla tradycyjnego locum. Obsługa lokalu jest absolutnie przemiła i bardzo pomocna a bieżący maintenance obiektu bez zarzutu, duży plus!

Obiekt można wynająć na wyłączność, można zapisać się na konkretną godzinę, albo skorzystać z darmowych wizyt w okienkach przeznaczonych dla budżetu obywatelskiego. Wystarczy zarejestrować się na stronie. Najlepsza inicjatywa jaką widziałem w Warszawie! Sauna działa od 6:00 rano do północy, co czyni ją najdłużej działającą sauną warszawska.

Już niedługo w płatnym obszarze godzin będą organizowany aufgussy z saunamistrzem. Myślę, że w tak atrakcyjnym lokalu, będą przepyszne!

Od niedawna jest to moje ulubione miejsce na rozpoczęcie dnia, obiekt bowiem znajduje się dokładnie w połowie mojej drogi do pracy. Komu po drodze, zapraszam serdecznie!


90 views0 comments

Related Posts

See All

Comments


IMG_5149_edited.jpg

Cześć! Dzięki, że tu jesteś! Dobrze Cię widzieć!

bottom of page